Nurgakivi sai Laitse lasteaed.

Avaldatud: Esmaspäev, 04 Mai 2015

Reedel, 24.04.2015 a., ei tahtnud autod Laitse Graniitvilla lähedusse ära mahtuda. Ega kokkusõitnud inimesed kerkivate müüride juurde ehitusplatsile. Nurgakivi sai Laitse lasteaed. Esimene Laitse pikas ajaloos. 

Augustiks valmis

„Tean, et Kernu lasteasutustes on kord majas, lastel turvaline olla. Ja et selle lasteaia juhatajaks saab Tiia Rosenberg, siis olen veendunud, et ka siin saab lastel hea olema,“ kõneles Harju maavalitsuse haridusosakonna juhataja Maris Liiders.

 

Ehitajate nimel sõna võtnud Riito Ehituse AS juht Toomas Tromp tõdes, et lasteaia ehitamine on paigale märgilise tähendusega.

„Oleme Harjumaale palju lasteaedu ehitanud,“ kõneles Toomas Tromp. „Ja iga uus lasteaed, nagu ka kool, on märgilise tähendusega. Sealses paikkonnas hakkab elanikkond kasvama.“

Töödega on ehitaja graafikus. Sarikapidu tahetakse pidada jaanipäeva paiku, lint hoonel läbi lõigata augustis. Nii et 1. septembril saavad lapsed lasteaeda minna. Nagu üks mees.Siis asuti ehituse seina müüritavat silindrit täitma meenete ja päevakajaliste esemetega. Silindisse läks valla Oma Leht ja Harju Elu, mõned mündid – ehitis kerkib Kuldar Paju kinnitusel suuresti laenuraha toel –, laste joonistused. Viimasena võttis vallavanem käärid ja lõikas tüki oma hallisegusest habemest.
„Pole ükski ehitus Kernu vallas kerkinud ilma habemeta, ei saa nii tähtis hoone nagu lasteaedki püsti ilma minu habemeta,“ õnnistas legendaarse habemega mees kerkivat ehitis.
KOOS